הנותרים 3×02 – אל תהיה מגוחך

(לא יהיו בפוסט תמונות, אני  כותבת מהאייפד בדרכים. אבל ראיתם את הפרק…)

השלב האחרון של האבל, לפני קבלה, הוא מיקוח. ראינו את נורה נאבקת ונאחזת בדיכאון בעונה הראשונה, ראינו אותה משתעשעת עם הכחשה, ראינו ונראה אותה כועסת. אבל מאז סוף העונה שעברה (וזה כבר שלוש שנים), שהיא מתמקחת. כי מהו הניסיון שלה להבין למה דווקא היא, אם לא נסיון להחזרת אהוביה. לא רק למה זה קרה (שלב בפני עצמו בהתמודדות עם אבל), לא רק למה זה קרה דווקא לה, אלא איך הופכים את זה. ועכשיו איך מצטרפים לזה.

הפרק הזה וקודמו מעניינים, כי הם מנתבים את הנותרים בחזרה לז׳אנר הפנטזיה. עד עכשיו אפשר היה לשכוח ש-2% (ולדעתי הפרק זו הפעם הראשונה שמשתמשים במספר הזה מחוץ לפרמיס של הסדרה) פשוט נעלמו. אבל העונה זה בולט. קווין לא יכול למות, ועכשיו הסיפור המוזר הזה באוסטרליה (המקום המיסטי ביותר בעולם, יודע כל מי שצפה ב״אבודים״), וכל מה שקרה עם נורה.

הסיפור הקצר על נורה והבחור מ״קרובים רחוקים מאוד״ היה מעניין. זה התחיל בכלל בפתיחה, שקיבלה שיר חדש מסיטקום ניינטיזי. אחר כך נורה מאבדת שליטה על מכשירים חשמליים ומסכי מגע בפרט וחוזרת בעצמה קצת לניינטיז, במיוחד אחרי שכוכב ניינטיז משבית לה את הטלפון. היא מנווטת במפות (הכל מעגלי כי אולי לא היה דחוף לה לנסוע אל לילי אילולא התקלה הראשונה), מנותקת מהעולם, ובסוף נלחמת בו. נמצאת בעבר שלא קיים יותר.

ובלב של זה כמובח האופציה שהיי, אולי הנעלמים נמצאים איפשהו ואפשר להצטרף אליהם. כמה עגומים החיים של מי שמוכנים לוותר על הכל בשביל ההזדמנות הזו. ונורה חוקרת את זה אבל אולי גם קצת מאמינה, וכל זה במקביל למסע צלב שהיא מקיימת במישהי שגרם למראית עין של היעלמות. אני חושבת שזה סממן שואה פרטית שכזו. שלקרוא למשהו אחר היעלמות מוזיל אותו.

בכל מקרה, נדמה לי שהדחיפה של נורה לניינטיז אמורה לרפרר קצת לזמנים פשוטים יותר פרה-11 בספטמבר, אסון לאומי שאני מרגישה שהנותרים שואבת ממנו, ומשליכה מהתמודדות הלאומית האמריקאית (פוליטיקה, תרבות, אמנות) לפרטית של השארים.

בסיום הפרק חזרנו לאוסטרליה אבל עכשיו קרה משהו מוזר – זה ההווה! אבא של קווין צעיר, אבל כל מיני אוסטרליות קראו את הספר על קווין והן מחפשות אותו. אולי זה פשוט ומישהו פרסם באינטרנט, אבל אולי זה חלק מהקיום של אוסטרליה כיקום מקביל. וכמובן, עכשיו נורה בדרך, עם קוין, במה שנראה כמו קו עלילה שסביר שיסתיים בסצינת הסיום של הפרק הראשון. ואולי ההיעלמות היתה מסע בזמן ונורה תנסה להיעלם ותגיע לעבר? לעתיד? מקווה מאוד שלא.

משהו נוסף שהיה יפה בפרק הוא העמידה של השארים זה לצד זה. גם חיבורים לא סבירים, מתקיימים בעולם שסבל פוסט טראומה משותפת. שמחה שלנורה יש למי לפנות, עצובה שהיא ממשיכה לשבור את עצמה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s