פיוצ'רמה: Assie Come Home.

אם אתם לא אוהבים פוסטים ניטפיקריים, זה לא הפוסט בשבילכם (או הבלוג בשבילכם, אולי). למרות שיש לי שלושה פוסטים כתובים ומחכים לפרסום, הפוסט הזה בוער בעצמותי, והוא כולל פירוט של כל הרפרנסים פנים-סדרתיים של פיוצ'רמה בפרק האחרון. היכונו.

חצי העונה האחרונה של פיוצ'רמה, שהתחילה לא מזמן, הצליחה לשמור על רמה גבוהה. עדיין קשה לה להתחרות בפרקי הסדרה שאני מכירה היטב ואוהבת בין היתר משום שאני מכירה אותם כה טוב, אבל הפרקים מהנים, קצביים, מצחיקים וזורמים. הם בחרו לוותר לרוב על הרגש ולשמור על המהות שלהם (אם כי כבר הפרק השלישי בסדרה די עמוק ומרגש). פרקים רבים מאז חידושה של הסדרה שואבים מפרקי עבר ורעיונות עבר, אבל לא היה פרק עמוס בכך כמו הפרק הזה. לפיכך החלטתי לפרט את כל הרפרנסים הללו.

הפרק נפתח עם הודעה על חבילה חדשה. כה סודית, שאי אפשר לספר מה יש בה. המשלוח הוא לכוכב עוין, שבו שתי כנופיות, ובכל אזור בני הכנופיה השכנה נהרגים מיד. כבר היה כוכב כזה, שבו עובדי הפלאנט אקספרס חשופים למוות מידי, זה היה ב-Fear of the bot planet, כוכב שמאוכלס על ידי רובוטים בלבד. אז פריי ולילה נאלצו לחכות בספינה בזמן שבנדר, הרובוט, ירד למטה. כאן פריי ולילה הם אלו שהסתכנו.

אבל אני מקדימה את המאוחר. בדרך אל כוכב הכנופיות, עולה השאלה של תכולת החבילות. לפריי ולבנדר לא ממש אכפת, אבל לילה סקרנית, ורוצה לפתוח אותה. זה קרה גם ב-The Farnswarth Parabox, שבו הקופסא הכילה את היקום המקביל, והיתה אמורה להשלח לשמש. לילה התבקשה לשמור על הקופסא, אבל בסיום המשמרת שלה, ואחרי הטלת מטבע, החליטה להסתכל בקופסא, עברה ליקום המקביל והניעה את מה שהוא אחד הפרקים הכי מגניבים בסדרה [אגב, הפרק הזה הוא כשלעצמו קורבן לניטפיקינג, משום שהוא מציג רעיון של אינסוף יקומים מקבילים, בעוד ב-A fishfull of dollars (אני די בטוחה שזה היה שם) הפרופסור אומר שיש רק שניים. ניחא). זו לא הפעם היחידה שבה הצוות שומר על משהו במחסן הספינה. זה קורה גם ב-The lesser of two evils, שבו פריי רוצה למנוע מפלקסו, התאום הטוב של בנדר, לגנוב את כתר מיס יוניברס.

vlcsnap-2013-08-04-19h19m14s72

בהמשך הפרק, מגלים שבנדר נגנב, מלבד פיו ועיניו. זו לא הפעם הראשונה שבנדר מאבד חלקי גוף. הוא מכר את הגוף שלו ב-A head in the poles (הקונה היה ניקסון, שהשתמש בגוף החדש כדי לזכות בבחירות), הוא מוותר על האנטנה שלו ב-I, Roomate (בגלל שהיא משבשת את קליטת הלווין בדירה החדשה של פריי ובנדר), והוא נותן את הישבן שלו לשטן ב-The devil's hands are idle playthings (בתמורה להפיכה למעצבן יותר. הוא זוכה לצופר באמצע הפנים, גורם ללילה להתחרש, בזמן האופרה של פריי המוקדשת ללילה השטן משכנע אותה לוותר על יד על מנת לזכות באוזניים של קלקיולון. כשמגיעה העת הוא מבקש לאסוף את שמגיע לו – ידה של לילה. לנישואין. וכבילתה לגיהנום. רק אז פריי מוכן לוותר על ידי הרובוט שלו ועל כשרון ההולופונר שלו). טכנית, הוא גם מוותר על האנטנה בBend Her, שם הוא מתמודד באולימפיאדה בתור רובוט אישה וכך מנצח, אבל אז צמחה לו האנטנה מחדש. הוא גם לא היחיד שאיבד איברי גוף בסדרה.

vlcsnap-2013-08-04-19h28m48s192

ב-Spanish Fry פריי מאבד את אפו, אחרי שסוחרי חומרים אסורים גונבים לו אותו. הוא נמכר בתור מעורר תשוקה לאומיקרוניאונים (ספציפית, ל-לרררר). מכיוון שזה חומר מעורר מיני ולכן אסור לשימוש (וגם כי אסור לגנוב אפים מאנשים), כדי למצוא אותו החבורה צריכה לעבור בשוק הקריפי שמוכר כל מיני איברים וחומרים, בחנות המין של המוכר הקריפי. במוכר הזה הם נתקלים גם פה, כאשר האנטנה של הרובוט נחשבת למעוררת בעצמה. זה לא חדשני מכיוון שכאמור, בהתייחסויות עבר לאנטנה, היא היתה האיבר הגברי של בנדר. האנטנה נמכרה להידוניזם בוט, שזה לא רפרנס לכלום, זה פשוט מצחיק.

vlcsnap-2013-08-04-19h31m26s190

פריי בכלל איבד את כל גופו ב-Put your head on my shoulder (כשבעקבות תאונת דרכים גופו נהרס וראשו נתפר על גופה של איימי. זה קרה גם בסימפסונס עם הומר ומר ברנס). הרמיס איבד את גופו ב-Bender's big Score, אחרי שראשו נערף.

החיפושים של החבורה אחרי חלקי גופו של בנדר מביאים אותו גם לסוחר חלקי הגוף שנראה בכמה וכמה פרקים (בדרך כלל הוא מציע עין תמורת שן, או משהו כזה).

הגוף שלו נמצא אצל חברי האחווה של בנדר, מ-Mars University, פרק המחווה לבית החיות.

הידיים שלו נמצאות אצל איש הסלע שהוצג רק בעונות החדשה, אבל הוא משתמש בידי רובוט כדי לנצח בקלפים, שימוש הדומה לשימוש שפריי עושה בידי השטן ב-The devil's hands are idle playthings. באותו פרק הוא כבר קורא לידיו Grabby ו-Squeezy.

כל שנותר לבנדר למצוא, הוא התחת שלו. לבנדר ולתחת יש מערכת יחסים אהובה וקרובה. ב-War is the H ward נאמר שהביטוי שבנדר אומר הכי הרבה הוא Bite my shiny metal ass, וזה גם הביטוי הראשון שהוא אומר בסדרה, בדקות הראשונות של הפרק הראשון. מערכת היחסים הזו בוססה היטב, וכעת על בנדר למצוא את עכוזו. ראשית הוא מגלה שהוא אבד בטביעת ספינת חלל, כאילו היתה ספינה אמיתית. בעבר היתה את ה-Land Titanic, טיטאניק ממונעת שטבעה אל תוך הביוב של ניו ניו יורק, והפכה את הניצולים למוטנטים.

המשך הפרק במגדלור ובספינה הטרופה די מקוריים, ולא חשבתי על רפרנס מיידי. יחד עם זאת, כשבנדר בוחר להפרד מהתחת שלו לטובת המגדלור זה מזכיר מאוד את Godfellas, שבו בנדר נזרק מספינת הפלנט אקספרס כשהיא במהירות מלאה, ונידון לנדודים בחלל (חוק פיזיקלי שמעולם לא התייחסו אליו קודם, ולא התייחסו אליו שוב מאז). הוא הופך להיות אל של ציוויליזציה של אנשים זעירים, אבל הם הורגים זה את זה בשם האל או בשם האתאיזם. הוא בסוף פוגש את אלוהים. בחלק השני של הפרק, פריי מנסה למצוא את בנדר, ומגיע למצפה כוכבים של נזירים שמחפשים את אלוהים בשמיים. לקראת סוף הפרק הוא מבין שלא יפגוש שוב בבנדר, ונפרד ממנו בעצב.

vlcsnap-2013-08-04-19h45m01s172

מאוחר יותר בפרק אלוהים שולח את בנדר בחזרה לפריי. זה מזכיר מאוד את האופן שבו Assie חוזר לבנדר בפרק הזה, בדאוס אקס מכינה. גם פה זה קרה בעקבות מפגש עם אלוהים (התנ"ך שהוקרא לAssie גרם לו לעזוב את המגדלור).

סוף הפרק מציג את הזיקוקים כרקע לשמחה של בנדר, שהם למעשה חלליות מתנגשות בסלעים ומתנפצות. קטע דומה היה ב-Love and a Rocket. אחרי שהפלנט אקספרס שיפ מתאהבת בבנדר ונותרת שבורת לב ביום האהבה, היא מנסה להתאבד, ולקחת איתה את כל חברי הצוות (בדיבובה המעולה של סיגורני וויבר, אגב). חברי הצוות בדיוק במשלוח של סוכריות ליום האהבה (עם כיתובים מתקתקים), ובשל העדר כבידה כל הסוכריות מתפזרות. פריי ולילה נלחמים בספינה, ופריי מציל את חייה של לילה כשהוא מוותר על החמצן שלו למענה. היא מוצאת סוכריה עם הכיתוב You leave me breathless, אחרי שפריי מחפש את הסוכריה שתבטא את שהוא מרגיש כלפי לילה. הם מסיימים את הערב בחיבה ורומנטיקה, מעיפים את הסוכריות המפוזרות לחלל, ונוסעים הביתה, לדייט על המרפסת. בשמים יש אור מיסתורי, שהוא התוצר של הסוכריות שהתפוצצו בחלל. הן הרסו כוכבי לכת רבים, אבל כדור הארץ היה בדיוק במרחק הנכון כדי לראות את האור, אך לא לההרס מהפיצוץ. כלומר, גם אז, האור בשמיים הוא למעשה תזכורת לאסון שהתרחש, אך בהקשר הזה מהווה רקע מתאים לסצינת הסיכום.

vlcsnap-2013-08-04-19h45m13s46

ובכן, זה הכל. You Read this. You can't unread it.

3 מחשבות על “פיוצ'רמה: Assie Come Home.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s